Hakkımızda

ydsvideo.net sitesi Hakkında

Değerli Arkadaşlar Merhaba,

Günümüzde YDS- YÖKDİL-YKSDİL sınavları pek çok öğrenci/akademisyen… için ciddi bir problem oluşturmaktadır.  Bu konuda genel bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

           YDS- YÖKDİL-YKSDİL sınavları ciddi sınavlardır ve bu sınavlarda istenilen “Sınav İngilizcesi”dir.  Okullarda verilen İngilizce derslerinin bu sınavda pek işe yaramadığını kabul etmek gerekir. Bazılarının düşündüklerinin aksine, YDS- YÖKDİL-YKSDİL sınavlarının sadece gramer bilgisinden ibaret olmadığı da göz önünde tutulmalıdır.

YDS- YÖKDİL-YKSDİL sınavları için şu hususlar önemlidir:

  1. Sınav iyi bir İngilizce dil bilgisini gerektirmektedir. Bu bölüm alt yapı dediğimiz önceki dönemlerde alınmış olmalı veya alınmadıysa önce gramerin detaylı bir tekrarı yapılmalıdır.
  2. Kelime bilgisi önemlidir. Sınav ilk baştaki 5 tane kelime sorusundan ibaret değildir. Kelime bilgisi çok önemlidir. Sınavın başından sonuna kadar tüm sorularda kelime bilgisi sorgulanmaktadır. Sınavda verilen soruların soru mantığını anlamak için o sorudaki kelimeleri bilmek şarttır.
  3. Okuma- anlama bilgisi önemlidir. Sınav bizim okuduğunu anlama becerimizi ölçmektedir. 65 almak için mutlaka okuma becerisinin geliştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca sınav, çeşitli soru tipleriyle (paragraf tamamlama, diyalog, ilgisiz olan cümleyi bulma …) okuma-anlama bilgimizi ölçmektedir.

Sonuç olarak, bu üç teknik bölüm, diğer soru türleri bilgisi ve soru çözüm teknikleri çalışılmadığı sürece bu sınavda başarılı olmak çok zordur.

Tam da bu noktada;

Hedefiniz YDS- YÖKDİL-YKSDİL’den iyi bir puan almaksa,

Bu sınavlar benim için problem olmasın artık diyorsanız,

YDS- YÖKDİL-YKSDİL'de test edilen DİLBİLGİSİ, KELİME ve OKUMA becerilerine yönelik özel bir çalışma yapmak istiyorsanız bu konuda www.ydsvideo.net sitesi size tam destek sağlayacaktır.

Sitemizde, dersler hem paket halinde hem de ders ders sizlere sunulmaktadır. Bu durumu örneklendirecek olursak, ister Kelime Paketinin tamamını satın alın ister o paketteki eksik olduğunuzu düşündüğünüz konunun birisini -Phrasal Verbs ya da fiiller bölümünü- alın. Bu sayede nokta atışı yapıp hedefinize en doğru yoldan ulaşmış olacaksınız.

Konular ve kavramlar içerisinde boğulmayın.

Sitemizde YDS- YÖKDİL-YKSDİL SINAVLARI için en önemli olan gramer konuları (örn: bağlaçlar) anlatılacak ve gereksiz konularla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Her bir soru türü (cloze test, çeviri, cümle tamamlama, diyalog soruları, paragraf tamamlama, ilgisiz olan cümleyi bulma ve paragraf soruları) ayrı ayrı çözülecek ve bu soruların nasıl çözülmesi gerektiğiyle ilgili doğru bakış açısını öğreneceksiniz.

ydsvideo.net sitesi sayesinde YDS- YÖKDİL-YKSDİL sınavları Sizin için Kabus Olmayacak Artık…

Derslerimizle ilgili fikir sahibi olmak için ÖRNEK DERSLERİMİZİ mutlaka izleyin.

Bu konuda detaylı bilgi almak için ister mail yoluyla ister telefonla iletişime geçebilirsiniz.

 TEL: 0 505 455 23 35

Mail: [email protected]

INSTAGRAM: fatihkirazdil

top
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba ! Dersler hakkında aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz
👋 Destek Hattı