Passive (Edilgen Yapı)

36 KAYITLI ÖĞRENCİ

Değerli YÖKDİL-YDS-YKSDİL adayları merhaba,

Bu pakette PASSIVE konusunu her yönüyle öğreneceksiniz. YÖKDİL-YDS-YKSDİL sınavlarına girecek adayların mutlaka bilmesi gereken önemli bir dilbilgisi konusudur. Türkçeyi sevmeyen öğrencilere bile pratik yolu anlatılarak öğrencilerin kolayca ETKEN ve EDİLGEN cümleleri kavramaları sağlanmıştır.

Önce PASSIVE konusunun Türkçe cümlelerde nasıl karşınıza çıktığı anlatıldı. Ardından PASSIVE konusunun İngilizce’de BE V3 şeklinde bilinmesi gerektiği kolay örneklerle gösterildi. Hem TENSE hem de MODAL cümlelerinin PASSIVE şekilleri ve bu cümlelerin Türkçeye nasıl çevrildiği öğretilmeye çalışıldı.

İngilizce sınavlarında çokça kullanılan ‘BY’ yapısının kullanımları örneklerle ve çıkmış sorular üzerinden gösterilerek bu detay bilgilerin çok iyi öğrenilmesi sağlandı.

EDİLGEN bir yapıdan sonra TO FİİL kullanımı ayrı bir başlık halinde öğrencilere anlatıldı ve soru çözümleriyle bu bölümün iyice pekişmesi sağlandı.

Son bölümde de PASSIVE konusun ÇEVİRİ sorularında nasıl karşımıza çıktığı çıkmış sorular üzerinden öğrencilere gösterildi ve bu soruların nasıl çözülmesi gerektiğiyle ilgili ÇÖZÜM MANTIĞI siz değerli öğrencilere anlatıldı.

Bu video derslerden sonra PASSIVE konusu ile ilgili öğrencilerin akıllarında hiçbir soru işareti kalmayacaktır.

Yine de dilediğiniz zaman sınavlarla ilgili her konuda bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Fatih KİRAZ

Bir cevap yazın

DERSİ AL
  • 60
  • 180 Gün
top
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba ! Dersler hakkında aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz
👋 Destek Hattı