Paragraf Soruları Çözüm Stratejileri

12 KAYITLI ÖĞRENCİ

  Okuma parçaları, YÖKDİL – YDS – YKS-DİL gibi sınavlarda hemen hemen herkesin çözmekte en çok zorlandığı bölümlerden birisidir. Okuma parçalarında, diğer soruların bazılarında olduğu gibi sizi doğrudan doğru yanıta götürebilecek açık ipuçları mevcut olmayabilir. Ancak, BU PAKETTE sizlere sunacağımız VİDEO DERSLER, okuma parçalarında en hızlı ve en doğru şekilde doğru yanıta gitmenizi sağlayacaktır.

  Okuma parçalarında doğru yanıta daha hızlı bir şekilde ulaşmak için mutlak suretle kelime ve eş / yakın anlam bilginizin yeterli olması gerekmektedir. Sınavlarda genellikle kelime sorularında ve okuma parçalarında zorlanılmasının ana sebebi yeterli kelime bilgisine sahip olmamak ve parçada anlatılan bilgilerin dışına çıkıp yorum ve çıkarım yapamamaktır.

  Önemle belirtmek isteriz ki uzun okuma parçalarından asla korkmayınız; çünkü uzun okuma parçaları daha fazla bilgi veren ve doğru yanıta ulaşmanızı sağlayacak cümleleri de kapsayan okuma parçalarıdır. Kısa okuma parçaları ise daha kolay görünmesine rağmen aslında doğru yanıta ulaştıracak ifadeyi doğrudan vermeyip parçadan çıkarım ve yorum yaparak doğru yanıta ulaşmanızı isteyen okuma parçalarıdır. Son yıllardaki sınavlarda okuma parçalarında, okuduğunuzu hızlı anlama, hızlı yorumlayabilme ve çıkarım yapabilme becerileri ile parçaya en uygun başlık, kelime ve yazarın tutumu / amacı gibi sorular da sorulmaya başlanmıştır.

  Bu paketteki videoları sıralı ve dikkatli bir şekilde takip ettiğinizde PARAGRAF sorularının çözümü ile ilgili bilgiye sahip olacaksınız.

  BU PAKETTE 9 SAAT uzunluğunda toplam 17 VİDEO ve en az 30 paragraf çözümü bulunmaktadır.

  İyi çalışmalar..

  Fatih KİRAZ

  0505 455 23 35

  [email protected]

  instagram: fatihkirazdil

  Bir cevap yazın

  DERSİ AL
  • 60
  • 180 Gün
  top
  WeCreativez WhatsApp Support
  Merhaba ! Dersler hakkında aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz
  👋 Destek Hattı